JIHOMORAVSKÝM OBCÍM, KTERÝMI SE PROHNALO TORNÁDO

25. června 2021

Jako turistický cíl, který se nachází poblíž obcí, které jsou postižené tornádem, jsme se rozhodli pomoci, jak jen umíme. Aqualand Moravia nebyl zasažen, takže jede v plném provozu. V sobotu startuje letní sezóna.

Tím se dostáváme k naší pomoci. Všichni občané, kteří mají trvalý pobyt v postižených obcích – Hrušky, Moravská Nová Ves, Pánov, Hodonín - Bažantnice, Lužice či Mikulčice – mají od zítřka možnost vyrazit k nám zdarma. A to až do konce července. Víme, že na zábavu není nálada. Nicméně můžeme sloužit jako místo, kde se zabaví a odreagují děti, které k nám vezmou například přátelé či prarodiče. Stačí se prokázat občanským průkazem. Kdo jej nemá, postačí vzít potvrzení z obce.

Zároveň jsme spojili síly s Diecézní charitou. Společně ladíme konkrétní formu materiální pomoci z naší strany. I vy budete moci prostřednictvím nás pomoci oblastem zasaženým přírodní katastrofou. Více informací zveřejníme o víkendu nebo začátkem příštího týdne. Práce to totiž nebude na pár dnů.

Hodí se také dobrovolníci i finanční dary. Například Diecézní charity dělají sbírky na pomoc lidem, kteří žijí v zasažených oblastech. Pomoci jde i díky jedné DMS. Stačí poslat zprávu ve tvaru DMS DCHB 30
nebo DMS DCHB 60 nebo DMS DCHB 90 - dle výše finančního příspěvku. A to na číslo 87 777.

Dobrovolníci se poté mohou hlásit prostřednictvím tohoto formuláře.

Děkujeme!