default

Jedu poprvé

Před příjezdem

Ještě než k nám vyrazíte, podívejte se na náš e-shop. Právě tam totiž koupíte nejvýhodnější vstupenky. Ty si pak stačí jen vytisknout nebo si je stáhnete do mobilu. Ten vám načteme na pokladně. Nezapomeňte si při nákupu promyslet, zda chcete i do wellness. A pokud máte chuť na masáž či jiné procedury, rezervujte si je předem. Jistota je jistota. A my si tak na vás vyhradíme čas podle představ.

Jestli vás při plánování cesty napadá otázka „A kdy bude asi tak nejlepší ten Aqualand Moravia navštívit?“ Může vám pomoci třeba přehled aktuální obsazenosti či kalendář akcí. Může se také stát, že některé atrakce nejsou v provozu, proto raději mrkněte na přehled atrakcí nebo plánované odstávky, jestli to zrovna není vaše oblíbená.

Pokud byste něco náhodou zapomněli, máme pro vás hned za turnikety Aqua Shop. Tam si můžete pořídit plavky, pantofle nebo třeba vodní hračky pro děti. Župan a osušky kupovat nemusíte, rádi vám je za poplatek půjčíme.

Pokud dorazíte i s kočárkem, můžete jej vzít i do areálu. Jen jsou na něj potřeba návleky. Pokud nemáte vlastní můžete si je pořídit v Aqua Shopu. A pozor, můžeme vám u nás půjčit i kočárek.

V průběhu roku máme slevy pro studenty, děti, seniory či zdravotně postižené. Kompletní ceník našich služeb můžete prozkoumat zde.

Jak k nám

Připraveni jste a zabaleno máte? Pak už jen vyrazit.

Pokud jedete autem, necháte jej přímo u aquaparku. Z Brna navíc jezdí autobus přímo k nám. Za využití linky č. 105 vás navíc čekají další výhody v podobě slevy na vstupném při nákupu na pokladně - a to ve výši 10% na jednorázové vstupné. Dostanete se pak i zpět do Brna.

Parkování

Přijeli jste k nám autem? Pak zaparkujete hned u aquaparku na celý den za 50 Kč. Jen pozor, záleží, jestli míříte do aquaparku nebo jste ubytováni v našem hotelu hned vedle něj. Při příjezdu si všimněte navigačních cedulí. Pokud totiž míříte na hotel, pojedete kolem vstupní haly do Aqualandu Moravia, výjezd na parkoviště aquaparku následuje hned po něm.

Pokladny

Cestou do Aqualandu Moravia věnujte pozornost našemu barevnému značení, díky kterému u nás nikdy nezabloudíte. Ani když tu jste poprvé. Hned před vstupní halou vybíráte vstup podle toho, jestli už máte vstupenku, nebo ji teprve jdete kupovat.

Jestli už vstupenku máte, můžete se odbavit sami. Levý vchod do areálu je pro vás ten pravý. Půjdete rovnou k automatickým pokladnám. Ty na vás čekají hned na levé straně od pokladen. U těchto automatů se můžete nejen odbavit, ale také si zde vstupenku pořídíte. 
Pokud si vyberete cestu přes „tradiční“ pokladny, připravte si vše potřebné – vstupenku v elektronické podobě nebo ji u sebe mějte vytištěnou. Pokud máte nárok za některou z našich slev, připravte si i doklady. Děti mladší šesti let mají vstup zdarma.

Na pokladnách dostanete čip, který budete mít pohodlně na ruce. Právě přes něj si v areálu koupíte, na co máte chuť. Platíte, až když odcházíte. Při předání čipu dostanete také účtenku. Tu si schovejte, kdybyste čip náhodou ztratili. Nikdy nevíte.

A můžete jít rovnou do plavek, tedy do šaten. 

ŠATNY

Žádné rozdělování žen a mužů. Šatny máte společné. V první řadě si vyberete skříňku, kam si dáte věci. Můžete si zvolit jakoukoliv, která je otevřená. Tu si pak zamknete přes čip. Každý dospělák má nárok na jednu skříňku zdarma. Jestli u sebe máte cennosti, na pokladnách si domluvte jejich uložení v trezoru. Ten je za poplatek.

Skříňku máte vybranou? Pak už opravdu můžete do plavek. K dispozici vám jsou převlékárny hned u skříněk. Před vstupem do bazénové haly si nezapomeňte dát sprchu.

Zábavy bylo tolik, že se vám vše vykouřilo z hlavy. A teď si ne a ne vzpomenout na číslo skříňky? Nebojte, nejste první! Stačí, když dorazíte k infopanelu, který najdete v areálu, on už vám poradí.

Orientace v areálu

Abyste v areálu našli vše, kam chcete zamířit, pomohou vám přehledné navigační cedule. Najdete je nad vašimi hlavami. Díky nim trefíte do bazénové haly, mezi atrakce, do restaurace a dalších zákoutí Aqualandu Moravia. V případě, že s sebou máte kočárek nebo využíváte pro pohyb invalidní vozík, hledejte rampu po levé straně dolních šaten, tou se dostanete pohodlně do areálu.

Bazénová hala

Do bazénové haly vkročíte hned, jak vystrčíte nos z šaten. Najdete ji přímo před sebou. Chcete se koupat, ležet ve vodě jako vorvani, plavat nebo si třeba dát drink přímo v bazénu? Pak jděte z šaten prostě rovně. Ven pak můžete proplavat nebo projdete dveřmi na souši, které jsou po stranách. 

Když se vydáte po odchodu z šaten doleva, dorazíte do relaxačních koutků. Co tam najdete? Denní lázně, solnou terapii, dětskou odpočívárnu a také super zónu s relaxačními lehátky. Zkrátka relax na jednom místě. Pokud se však vydáte doprava, dorazíte tak trošku do opačného vesmíru – do haly atrakcí. A také na dobroty, stejným směrem je totiž restaurace a kavárna. Kdybyste na nápovědu „pravá, levá, rovně“ zapomněli, nevěšte hlavu, naopak hlavu vzhůru – přímo nad vašimi hlavami najdete navigační cedule, které vás dovedou tam, kam toužíte. Každý bazén má u sebe navíc informační ceduli, která vám prozradí třeba jeho teplotu. Ta může být proměnlivá podle aktuálního počasí. 

A jak je to s lehátky?

Čekají na vás, až si na nich budete lebedit. Naopak nečekají na odkládání věcí. Jestli však chcete vlastní lehátko, které vám nikdo celý den nevezme, můžete si zaplatit tuto službu v denních lázních nebo v zóně relaxačních lehátek. V patře se také nachází speciální „zelená zóna“, ve které najdete lehátka na krátkodobý odpočinek.

Plavčíci jsou šéfové bazénů i tobogánů. Jsou tu, aby vám pomohli. A chrání vaše bezpečí. Takže je poslouchejte. Bezpečnostní pokyny jsou u nás tvořeny tak, abyste se u nás cítili v bezpečí. Tak je, prosíme, s láskou k sobě i druhým, dodržujte. 

Na co pamatovat?

 • Je zakázáno používat nafukovací kruhy. Hrozí, že se dítě převrátí.  Doporučujeme v takovém případě rukávky, které jsou bezpečnější. 
 • V celém areálu platí zákaz skákání do vody. 
 • Pokud máte s sebou míč, prosíme, používejte jej opatrně. Tak abyste neohrozili návštěvníky kolem sebe.
 • Neběhat. Můžete se sklouznout a může dojít k úrazu.
 • V celém areálu není povoleno konzumovat vlastní jídlo. Hlad zaženete v restauraci, kavárně nebo ostatních gastronomických provozech v areálu. Nápoje zakoupené ve vodních barech pijte přímo u nich nebo po obvodě bazénů. 
 • Areál je nekuřácký. Máme ale speciální kuřácké zóny, které najdete ve venkovních prostorách. Hledejte symbol cigarety se zeleným označením. 
 • Do bazénů se pohodlně dostanou i vozíčkáři, máme speciální křesla pro handicapované.

A co když se něco přeci jen přihodí? 

 • Našli jste čip? Pak to řekněte nejbližšímu zaměstnanci, případně jej odevzdejte na plavčíkárně. 
 • Ztratilo se vám dítě? Pak jděte na plavčíkárnu, kde vám jej pomohou najít. 
 • Našli jste ztracené dítě? Vezměte jej s sebou a řekněte to prvnímu zaměstnanci, na kterého narazíte. 
 • Máte úraz? Pak je pro vás řešením ošetřovna. Hledejte symbol červeného kříže na informačních cedulích. A tam vám náš proškolený personál pomůže. 

Tobogány

Jak jsme říkali – z šaten rovnou doprava. A jste mezi tobogány. V letní sezóně je máme i ve venkovní části. Celkem máme 40 atrakcí. Každá z atrakcí je jiná a má svoje specifika. U každé z nich najdete ceduli, která vám řekne, co máte dělat. V kolik lidech se jede, po zadku nebo na raftu? Jak musím být vysoký? A je to náročné? I na tyto otázky tam najdete odpovědi. Podívat se však můžete i na web, kde vám o nich také vykládáme. Až budete v místě dění, myslete na to, že plavčík je na místě pro vaši bezpečnost. Tak jej poslouchejte.

Dobrá zpráva na závěr: Na některé atrakce čekat nemusíte, stačí si pořídit fast track. Bez front si tak můžete užít Wild River, Abyss či High Five. 

Wellness

Aqualand Moravia není jen adrenalin a pořádná koupačka. Odfrknout si můžete i ve wellness. A máme pro vás hned dvě. Římské Wellness Forum Romanum a o patro výš najdete Wellness Pálava. Ještě než k nám vyrazíte za wellness relaxem, podívejte se na web. To aby vám neunikly saunové ceremoniály s našimi saunamastery nebo rovnou celá saunová noc. Rezervovat si můžete i masáž či jiné wellness procedury, určitě si vyberete. 

Do wellness mohou návštěvníci, kteří jsou starší patnácti let. Jestli máte děti, tak pro ně máme speciální dětské saunování. 

Pro obě naše wellness platí čtyři BEZ – bez plavek a bez mobilů. Do saun neberte ani batůžky a jiné tašky, nechejte je odpočívat v šatně. A bez cigaret, i těch elektronických.

Restaurace

Jíte a pijete, pípáte čipem. A platíte až při odchodu. Je jen na vás, na co máte právě chuť – palačinky, pizza, gyros, pořádná porce české klasiky? Nebo raději salát?  V restauraci můžete jídla i vážit, pro případ, že byste chtěli jen menší porci. Naberete si, kolik budete chtít.

Kofein doplníte v naší kavárně Coffeeland, kterou najdete ve druhém patře, tedy hned nad restaurací. Pokud máte vstupenku i s dezertem, vyberete ho právě tady.

Jen pozor, restauraci i kavárnu dejte v suchém oblečení. Stačí ale i župan. A přezůvky na nohy. Důvod? Vaše bezpečnost a pohodlí. Dobrou chuť. 

Ztráty a nálezy

Co když ztratíte čip na ruce? Máte účtenku, kterou jsme vám dali na pokladnách. Stačí ji vzít zpět na pokladny. A tam vám poradí, jak dále postupovat.

Podařilo se vám ztratit něco jiného? I v takovém případě zajděte na pokladny, kde vám personál poradí.

Odjezd z areálu

Jste příjemně unavení – ať už z relaxu nebo řádění na tobogánech? Tak se blíží cesta domů. Až si dáte sprchu, převléknete se a vyzvednete své cennosti, zbývá zaplatit útratu. To zvládnete na běžných pokladnách, ale i na těch automatických. Najdete je hned za Aqua Shopem v hlavní hale. Na pokladnách se také hlásíte, pokud jste něco ztratili. Jinak už můžete jet s radostí a krásným pocitem domů. Jo, a pokud jste dorazili autem, můžete na pokladním automatu u parkoviště zaplatit parkovací lístek. 

Jedete s dětmi?

Pak při plánování cesty myslete na to, že pro rodiny s dětmi máme mimo letní sezónu připraveny speciální páteční Happy Days. Nezapomínejte, že děti mladší 6 let mají vstup do aquaparku zdarma. Dětem starším jsou pak určeny zvýhodněné vstupenky. Pro potvrzení věku dítěte ukážete doklady (třeba kartičku zdravotní pojišťovny).

Studujete?

I studenti mají nárok na zvýhodněnou vstupenku. Studujete, je vám mezi 15 a 26 lety a máte ISIC nebo žákovský průkaz? Pak je tu pro vás dobrá zpráva, sleva je vaše. Využít můžete ještě více zvýhodněné středeční a čtvrteční Happy Days. 

Jste senior?

Pak se vám vyplatí k nám dorazit v pondělí nebo úterý. V tyto dny získáte výhodnou vstupenku. Na slevu oproti běžnému vstupu mají senioři nárok i v ostatní dny. Stačí nám ukázat doklad, kde bude váš věk. Za seniory považujeme návštěvníky starší 60 let.

Jste ZTP nebo ZTP/P?

I pro vás máme výhodnou vstupenku. Stačí předložit doklad o zdravotním postižení. Na lístek zdarma má nárok doprovod ZTP/P.

Náš areál je bezbariérový a pro vstup do bazénů můžete využít speciální křesla pro handicapované. Jsou vám navíc k dispozici speciální šatní skřínky, které najdete hned za vstupem u dolních šaten. Za parkování po předložení průkazu nic neplatíte. 

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste mrknout na často kladené otázky, nebo nám napiště zprávu na info@aqualand-moravia.cz, rádi vám odpovíme.