default

Brno – kavárny, kultura i historie

Druhé největší město České republiky se nachází právě na jihu Moravy. Od nás je to pouze 30 minut po dálnici a najdete tu vše, na co si jen vzpomenete. S dětmi zde můžete navštívit brněnskou ZOO, zábavní parky jako je BONGO a BRUNO, anebo například VIDA centrum a Hvězdárnu a Planetárium Brno. 

V Brně je možné také nalézt stovky památek, za zmínku určitě stojí hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla na vršku Petrovhrad Špilberk nebo vila Tugendhat, která je zapsaná do světového dědictví UNESCO. Druhým dochovaným hradem je hrad Veveří, týčící se nad brněnskou přehradou.

S celou rodinou můžete poznávat Brněnské podzemí. Jeho součástí je Mincmistrovský sklep na Dominikánském náměstí, prostory rozsáhlého Labyrintu pod Zelným trhem a jeden z nejzajímavějších objevů z poslední doby – nález padesáti tisíc lidských ostatků v kostnici pod kostelem sv. Jakuba.

Pokud se chystáte na výlet do přírody, najdete kousek od Brna krajinné oblasti, jako je Hádecká planinka nebo Stránská skála. Když půjdete z Jehnic, jedné z nejkrásnějších městských částí, zastavte se v přírodním parku Baba nebo na Babím lomu. Kousek od Tišnova na vás čeká Porta Coeli neboli Brána nebes, milovníci historie nesmí zapomenout na Slavkovské bojiště.

O večerní zábavu se postará například Divadlo Bolka PolívkyNárodní Divadlo Brno nebo některé z dalších divadel.

Brno také každoročně v červnu hostí mezinárodní přehlídku ohňostrojů Ignis Brunesis, hlavní soutěž probíhá na Brněnské přehradě. Úvodní i finálový nesoutěžní ohňostroj se tradičně rozzáří nad hradem Špilberk.