default

Mikulov – romantické město, gastronomie a víno

Na toulkách jižní Moravou a okolím určitě nevynechejte Mikulov. Při příjezdu do Mikulova vás uchvátí pohled na malebný zámek, který je dominantou tohoto romantického města. Nádherné historické centrum, bohatý kulturní program, velké množství vinných sklepů a restaurací, které vás překvapí gastronomickými specialitami. Ti, co holdují výšlapům, můžou vyrazit na Svatý kopeček, který je díky bohatému výskytu vzácných druhů rostlin a živočichů vyhlášen přírodní rezervací. Na vrchol Svatého kopečku až k poutní kapli sv. Šebestiána, zvonici a Božímu hrobu vás zavede křížová cesta. To vše nabízí město pod Pálavou.

Téměř bez nadsázky se dá říct, že víno zde najdete u každého doma. Mikulov nabízí nejen místním, ale i turistům dostatek vinoték pro příjemné posezení s přáteli nad skleničkou vína a také dostatek restaurací pro gastronomické zážitky. Přijeďte do Mikulova užít si jedinečnou atmosféru s vaší rodinou či přáteli a rozhodně nebudete litovat. K tomu všemu nabízí Mikulov nekonečné množství kulturních akcí, mezi ty největší patří turisty vyhledávané Pálavské vinobraní.

Pokud plánujete výlet do Mikulova v září, navštivte Pálavské vinobraní 

Pálavské vinobraní se koná každý rok zpravidla druhý zářijový víkend. Kulturní program se odehrává od pátku do neděle. Desítky tisíc návštěvníků se každoročně sjíždějí do města s vůní jihu, aby ochutnali ta nejlepší vína, která se urodila během uplynulé sezóny. Pokud náhodou vínu příliš neholdujete, nezoufejte. Užijete si bohatý hudební program. Je tedy jen na vás, zda si vychutnáte skleničku vína nebo burčáku, užijete si hudební smršť koncertů nebo si užijete procházku zámeckým parkem. Na každém rohu na vás dýchne skvělá atmosféra vinařského města. Vyzkoušet si můžete také vinařské naučné stezky, které vedou napříč Pálavou.

Ať už se vydáte do Mikulova na Pálavské vinobraní nebo kdykoliv jindy, nikdy nebudete zklamaní. Mikulov vás okouzlí na první pohled a budete se do tohoto krásného města chtít vrátit. To musíte prostě zažít.