Minerální voda v Aqualandu

Minerální voda v aqualandu: koupačka jako v lázních

Není voda jako voda! A to u nás v Aqualandu platí dvojnásob. V našich vnitřních i venkovních bazénech si totiž zaplavete v přírodní minerální vodě přímo z mušovského vrtu, která má blahodárný vliv na zdraví lidského těla a ulevuje od různých zdravotních neduhů.

Kde se mušovská minerální voda vzala

Zhruba před 30 lety probíhalo v okolí Nových Mlýnů velké pátrání po ropných zdrojích. Skrýval se zde však jiný poklad, a sice termální voda, jejíž stáří vědci odhadují na více než 10 000 let. Právě tuto vodu o teplotě zhruba 42 °C čerpáme z 1,3 kilometrů hlubokého vrtu MU-3G Mušov a zásobujeme jí naše bazény.

Vzácné složení i příznivé účinky na zdraví

Přínosy mušovské vody uznalo i Ministerstvo zdravotnictví ČR a vrt MU-3G Mušov zařadilo na seznam zdrojů přírodní minerální vody s příznivými účinky na zdraví. Místní voda se totiž pyšní vzácným složením. Příznivě působí například na:

  • prokrvení kůže,
  • pohybový aparát,
  • imunitu,
  • stavbu kostí,
  • metabolismus,
  • funkci autonomního nervového systému
  • nebo kožní onemocnění.

Lázeňská procedura přímo v Aqualandu Moravia

Pokud máte pocit, že si vaše tělo žádá ozdravnou kúru jako z lázní, využijte naši sirnou koupel v balneo vaně. Koupel nabízí příznivé účinky minerální vody s obsahem sirovodíku vyšším než 2 mg na litr vody, kterou používáme ve stoprocentně přírodní podobě. Navíc vaše tělo příjemně prohřeje, voda v balneo vanách se totiž pohybuje mezi 36 až 39 °C.

Termální sirná voda skýtá nejeden zdravotní benefit. Blahodárně působí například na bolesti pohybového aparátu, akné i chronické kožní choroby, uvolňuje svalové napětí, pomáhá při vstřebávání chronických zánětů a posiluje imunitní systém.

Kromě příznivých účinků na tělo působí koupel skvěle také na psychiku. Nejdříve si 20 minut zarelaxujete v příjemně teplé vodě, a pak vás čeká ještě 10minutový odpočinek na lehátku, takže budete odcházet naprosto odpočatí a s čistou hlavou.