default

Na kole. Aneb naše Cyklostezky

Naučná vinařská stezka v Mikulově 20 km

Trasa: Mikulov – Bavory – Perná – Horní Věstonice – Dolní Věstonice – Pavlov – Klentnice – Mikulov

Dvacet kilometrů dlouhá tematická naučná stezka nabízí možnost seznámit se s taji vinařství pod Pálavou. Trasu mikulovské naučné vinařské stezky je možné absolvovat pěšky, na kole, a dokonce i autem.

Mikulovská vinařská stezka 84 km

Trasa: Mikulov – Sedlec – Úvaly – Valtice – Hlohovec – Lednice – Bulhary – Milovice – Dolní Věstonice – Strachotín – Ivaň – Pasohlávky – Brod nad Dyjí – Novosedly – Nový Přerov – Dobré Pole – Březí – Mikulov

Trasa Mikulovská vinařská stezka vede Mikulovskou vinařskou podoblastí.

Okruh kolem vodní nádrže Nové Mlýny 26 km

Trasa: Strachotín – Dolní Věstonice – Brod nad Dyjí – Pasohlávky – Strachotín

Nové Mlýny jsou soustavou tří přehradních vodních nádrží pod Pálavou (Horní Mušovská, Střední Věstonická, Dolní Novomlýnská) na řece Dyji. Nové Mlýny jsou oblíbeným místem ke koupání, rybolovu, windsurfingu či lodní dopravě.

Do sklepů na Podluží 39 km

Trasa: Moravská Nová Ves–Mikulčice–Lužice–Dolní Bojanovice–Starý Poddvorov–Nový Poddvorov–Prušánky–Moravská Nová Ves

Mezi ochutnávkami vína neopomeňte zdejší historii a místní tradice. Za návštěvu stojí Muzeum Starý kvartýr v Lužici, Slovácká chalupa v Dolních Bojanovicích nebo větrný mlýn s expozicí mlynářství ve Starém Poddvorově.

Stezka Krajem André 40 km

Trasa: Hustopeče – Starovičky – Velké Pavlovice – Čejkovice – Vrbice – Bořetice

Stezka Krajem André vede malebným krajem po cestách vybízejících k rozhlédnutí do kraje či zastavení na deci jiskrného moku. Charakter stezky výstižně ilustruje logo umístěné na značkách. Stezka Krajem André je putováním za vínem a sluncem napříč zelenými poli, remízky a vinohrady. Trasa je značena obousměrně a je sjízdná po celý rok. Nejlepší termín pro její zdolávání je každoročně poslední červnová sobota, kdy je organizována pravidelná expedice s bohatým vinařským a kulinářským programem.

Moravská vinná – Znojemská 63 km

Moravská vinná stezka je páteří sítě regionálních cyklistických tras procházejících krajinou jihovýchodní Moravy. Vinařská magistrála spojuje starobylé Znojmo se slováckou metropolí Uherským Hradištěm a nabízí putování regionem, který zdobí víno, bohatá historie i živé tradice. Červeně značená Moravská vinná stezka prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi a protíná sedm z deseti okruhů místních vinařských stezek.


Více o stezkách tady: https://www.stezky.cz/uvod.aspx