Saunové ceremoniály

saunový ceremoniál: blahodárná procedura pro tělo i nezapomenutelný zážitek

Kontrolujete při každém pobytu v sauně nedočkavě přesýpací hodiny? Nebo už máte v ohřívárnách tolik odsezených hodin, že vám sauna zevšedněla? V tom případě jsou saunové ceremoniály přímo pro vás. Jedná se o speciální představení, které pobyt v sauně zpříjemní, a navíc si z něj odnesete nezapomenutelný zážitek. 

Jak ceremoniál probíhá 

Každý ceremoniál je něčím jedinečný, ve všech však hraje prima hudba a použité aromatické oleje. Na úvod ceremoniálu vás saunový mistr přivítá, vysvětlí pravidla a představení může začít. 

Saunou se rozeznívá hudba a pocitová teplota i vlhkost stoupají, saunový mistr totiž právě polévá kameny vodou. Dále přidává ledové koule s aromatickým olejem, který atmosféru ceremoniálu doladí. 

Vůně se line místností a saunový mistr začíná ručníkem vířit horký vzduch. Občas cítíte náraz tepla, jindy vás mistr ručníkem jen jemně ovívá. Celá procedura vede k důkladnému prohřátí organismu i zvýšení účinků tradičního saunování. 

Ceremoniál trvá 10 až 15 minut. Po jeho skončení se osprchujte vlažnou vodou a poté  zajděte do ochlazovacího bazénku, abyste potenciál saunování využili naplno. Zahřátí a ochlazení organismu totiž výrazně posiluje imunitu. 

Proč ceremoniál navštívit

Kromě příjemného zpestření skýtá saunový ceremoniál také příznivé účinky pro tělo i mysl. Intenzivní nárazy horkého vzduchu organismus prohřejí a z těla se snáz vyplaví toxiny a nežádoucí látky. 

Inhalace aromatických olejů navodí příjemný pocit a zklidní mysl. Takže na starosti, které máte mimo saunu, si ani nevzpomenete. 

Typy saunových ceremoniálů

V nabídce máme hned několik druhů saunových ceremoniálů, takže při každé návštěvě můžete navštívit jiný. 

  • Tradiční saunový ceremoniál – Hlavním prvkem jsou vůně aromatických olejů a představení, které saunový mistr předvádí pomocí ručníku či vějíře. 

  • Metličkování – Saunový mistr používá místo ručníku větvičky, které v horkém vzduchu uvolňují příjemné aroma. 

  • Ceremoniál s peelingy – Při příchodu si na recepci zakoupíte nádobku s peelingem, který slouží jako vstupenka na konkrétní ceremoniál. Tento unikátní peeling použijete během procedury – většinou na pokyn saunového mistra. 

  • Vykuřování – Během ceremoniálu saunový mistr používá kadidelnici, v níž rozehřál takzvané vykuřovadlo, tedy aromatický prvek. Vy si pak užíváte například uklidňující vůni šalvěje, tonkových bobů nebo pryskyřice z borovic. 

  • Muzikorelaxace – Jemné tóny tibetské mísy, koshi zvonečků nebo dalších muzikoterapeutických nástrojů vám během ceremoniálů pomohou k dokonalému uvolnění a navodí pocit vnitřního klidu.  

Kdy a kde 

Časy saunových ceremoniálů najdete vypsané na tabuli na recepci wellness, ve wellness Pálava nebo u schodiště u vstupu do wellness recepce.

Změna programu vyhrazena.